Пояс Вітовта – цифрова трансформація для розбудови потенціалу культурної спадщини в Литві, Польщі та Україні.

Пояс Вітовта

Цифрова трансформація для розбудови потенціалу культурної спадщини в Литві, Польщі та Україні.

Пояс Вітовта – цифрова трансформація для розбудови потенціалу культурної спадщини в Литві, Польщі та Україні.

Соцмережі проєкту

Instagram

Пояс Вітовта

Цифрова трансформація для розбудови потенціалу культурної спадщини в Литві, Польщі та Україні.

У рамках проєкту, підтриманого програмою «Креативна Європа», оцифрування матеріалів культурної спадщини, таких як об’єкти та будівлі, пов’язані з історичною постаттю Вітовта Великого, буде виконано за допомогою інноваційних технологій 3D та Augmented Reality. Усі відібрані об’єкти розташовані в трьох різних країнах – Україні, Польщі та Литві, але їх об’єднує спільне історичне походження та культурні практики.

Той факт, що Вітовта Великого шанують та поважаєють в культурах Литви, України та Польщі, демонструє його унікальний, протоєвропейський підхід до управління державами та відкриває цікавий історичний та культурний приклад співпраці, толерантності та взаємної підтримки між різними європейськими культурами. Наша транснаціональна команда складається з українських, польських, грецьких і литовських громадських організацій, які хочуть сприяти цифровій трансформації сектору культурної спадщини, прискорити свій цифровий перехід і підвищити свою конкурентоспроможність.

Використовуючи нові цифрові технології та тісно співпрацюючи один з одним, ми створимо цифрові моделі історичних будівель (пов’язаних із постаттю Вітовта Великого); розробимо веб-сайт, який надасть вільний доступ до оцифрованих об’єктів з їх популярним описом; та інтерактивну мапу, що об’єднає обрані історико-культурні об’єкти в транснаціональний туристичний маршрут «Пояс Вітовта». Мобільний додаток буде розроблено, аби дозволити користувачам відчути доповнену реальність і «подорожувати в часі». Веб-сторінка та мобільний додаток сприятимуть просування та поширення європейського контенту в Європі та за її межами; залученню більшої кількості туристів до наших країн; розвитку ідеї дистанційного цифрового туризму як відповідь на кризу COVID-19 та війну в Україні; транскордонному співробітництву та міжкультурному діалогу.

Фінансується Європейським Союзом. Однак висловлені погляди та думки належать лише автору (авторам) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу. Ні Європейський Союз, ні орган, що надає гранти, не можуть нести за них відповідальності.

Новини проєкту

Меню