У Файному подкасті розповіли про волинський замок, який височіє на скелі

На території Надслучанського рeriонального парку, у заказнику «Соколині гори» знаходяться руїни Губківського замку.

Про цю фортецю історичної Волині ми розповімо у свіжому випуску Файного подкасту. Гідом цією пам’яткою виступив Олександр Сосновчик – краєзнавець, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності КЗ «Центр культури, дозвілля та туризму» Соснівської селищної ради.

Так, у випуску йтиметься про:
– руїни замку, стан пам’ятки на цей момент;
– історичні передумови появи замку над річкою Случ;
– відомості про архітектуру та первинний вигляд Губківського замку;
– заховану булаву гетьмана Богдана Хмельницького та інші легенди замку;
– унікальні рідкісні рослини, які можна побачити поруч з пам’яткою;
– як дістатися до Губківського замку і що ще цікавого можна побачити неподалік.

«Щоб побачити Губківський замок необхідно відвідати тутешню Надслучанську Швейцарію. Як туди приїхати: потрібно минути містечко Соснове, а уже за ним є історичне село Губків. Над селом височіють руїни замку Семашків. Їх видно здалеку, з будь-якої точки села цей замок можна розгледіти», – розповідає краєзнавець.

Сама фортеця побудована у 15 столітті, у литовсько-руську добу. Власниками була родина князів Семашків. Костянтин Самешко був українцем, писарем королеви Бони, яка подарувала йому цю землю.
«Замок знаходиться у дуже мальовничому місті, він побудований вдало. Так, він не зберігся, адже багато війн, битв прокочувалося нашим краєм», – підкреслює пан Олександр.

Губківський замок входить до переліку чудес Рівненщини. Влітку сюди з’їжджається чимало туристів.

«Внизу під замком є туристичний кемпінг. Багато крутих стежок, пішохідних маршрутів. Відбуваються сплави річкою Случ», – зазначає наш гість та наголошує, що природа волинського Полісся – дуже незвична. «Не віриться, що на Волині є гори та скелі», – резюмує краєзнавець.

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється ГО «Волинська фундація» за підтримки Українського культурного фондaу.

Вас може зацікавити

Більше новин

Меню