Недоступний палац у Берестечку: нова історія Файного подкасту

У місті Берестечко Луцького району розташований палац 18 століття у стилі класицизму. Утім, про нього мало знають волиняни. Адже пам’ятка сьогодні не приймає туристів, оскільки з 1959 року перетворена на психоневрологічний інтернат.

Попри те, що Берестецький палац не можна відвідати, ми проведемо для вас аудіомандрівку. Записали Файний подкаст з директором Берестечківського народного історичного музею Олегом Дергаєм. Можливо, колись ця будівля стане відкритою для мандрівників.

У випуску йтиметься про:
– замок, який був попередником палацу у 16 столітті
– особливості архітектури Берестецького палацу
– парковий комплекс, запроєктований відомим садівником Діонісієм Макклером
– чи можна зараз оглянути пам’ятку пересічним туристам;
– інші цікаві місця, які варто відвідати у Берестечку та тамтешній громаді.

У 1795 році власником Берестечка став Йозеф Вінцентій Плятер. Його дружина у 1802 році на місці, де колись був замок, ініціювала будівництво палацу.

«Палац був збудований для того, щоб приймати гостей, на офіційні та неофіційні прийоми. Це була двоповерхова будівля у стилі класицизму і чотирма тосканськими колонами. На задньому фасаді містився двоповерховий еркер. Звідти відкривався вигляд на парк», – описує архітектуру наш гість.
Навколо палацу був англійський парк, авторства ірландця Діонісія Макклера. У ньому ростуть 300-літні дуби.

Нині ж про сучасний стан пам’ятки краєзнавець відгукується з обуренням. Що саме вплинуло на палац – слухайте у Файному подкасті.

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду.

Вас може зацікавити

Більше новин

Меню