Палац Ледуховських у селі Острожець Рівненської області знаходиться на історико-культурній мапі Великої Волині.
Про цей родинний маєток, який тісно вплетений у канву древнього містечка, розповідаємо у Файному подкасті linktr.ee/volyncastles Це проект, що втілюється Волинською фундацією за підтримки Українського культурного фонду.
“За кожною історичною спорудою стоять цікаві факти та особистості”, – підкреслює Оксана Лобко. Вона кандидатка історичних наук, фахівчиня з іконографії, колекцій та історії родини Потоцьких, дослідниця подільських маєтностей польської шляхти.
У розмові з істрикинею ми довідаємося про: історію Острожця; архітектурні характеристики палацу; життя та долю членів родини Ледуховських; унікальну флору паркового комплексу поблизу палацу.
Палац був зведений в кінці 18 століття. Архітектор з Італії Генрик Марконі спроектував його у стилі пізнього класицизму. Прямокутної форми з шістьма іонічними колонами на вході та оздоблений з масиву дерева палісандр. Втім, під час Першої та Другої світових воєн палац зазнав руйнувань та цінності його були втрачені. Він був відновлений, але зовнішній вигляд змінився. Замість шести круглих колон – чотири, та й ті стали квадратними. У радянські часи фасад облаштували плиткою і про його розкішне минуле тепер можна дізнатися лише з ось таких історій.
“Поважай звичаї пращурів”, – це назва на гербі Шалава, нащадкам якого є рід Ледуховських.
Тож давайте поважати наш рідний край та історію, яку вороги завжди хотіли знищити.
Слухайте подкаст та діліться з ним у соціальних мережах.